Koreański Nie Gryzie - dla znających podstawy

Koreański Nie Gryzie - dla znających podstawy
  • Autor: Agnieszka Broda
  • Opublikowano: Zaktualizowano:

Książka „Koreański nie gryzie! dla znających podstawy’’ (wyd. Edgard) już przy pierwszym rzucie oka zaskakuje swoim praktycznym, idealnym do zabierania w podróże formatem, klarowną oprawą graficzną, jak również swoją interesującą treścią. Wiele z informacji zawartych w podręczniku przyda się bowiem podczas podróży do Korei, tej dłuższej, jak i tej krótszej.

Jest to podręcznik przeznaczony dla osób posiadających solidne podstawy języka, potrafiących już czytać oraz porozumiewać się w języku koreańskim, chcących doskonalić swoje umiejętności. Do tego z całą pewnością zachęcają liczne teksty, dialogi, które dodatkowo można odtworzyć z załączonej do książki płyty – co pozwala na usłyszenie prawidłowej wymowy oraz typowego tempa wypowiedzi.

Każdy rozdział rozpoczyna się tekstem do czytania, ćwiczeniami z gramatyki oraz leksyki, dialogami sytuacyjnymi, towarzyszącym im słowniczkiem z typowymi zwrotami i i idiomami, a nawet ciekawostkami kulturowymi. Jak już wspomniałam – wszystkie opowiadania i dialogi czyta na płycie lektor. Jedyne, czego moim zdaniem zabrakło - to dodatkowe nagranie, przy którym można wysłuchać tychże historii i dialogów w trybie spowolnionym, by dokładniej przysłuchać się wymowie, czy też intonacji, lub nawet móc zatrzymać nagranie po każdym zdaniu.

Książka składa się z czternastu rozdziałów poruszających tematy praktyczne, takie jak życie rodzinne, kariera i praca, zdrowie. Każdy rozdział oferuje ścisłą prace związaną z tekstem – liczne ćwiczenia z zakresu gramatyki, doskonalące słownictwo oraz liczne ciekawostki kulturowe. Wiele z przytoczonych anegdot dotyczy zagadnień takich jak mowa potoczna, kuchnia koreańska, wątki historyczne – wszystkie z nich składają się na kompendium wiedzy, niezbędnej dla podróżujących lub chcących dłużej pozostać w Korei. Książka wyjaśnia również różnorodne formy wypowiedzi pisemnej: od pocztówkowych pozdrowień, przez listy nieformalne, e-maile, recenzje, a nawet podanie o pracę.

Jest to podręcznik przydatny osobom chcącym samodzielnie kontynuować naukę języka – liczne nagrania oraz klucz z rozwiązaniami znajdujący się na końcu książki, wielce temu sprzyjają. Jest to solidny, godny polecenia materiał.

Korea-Online.pl