Koreański On-line - jak nauczać?

Koreański On-line - jak nauczać?
  • Autor: Mateusz Petkiewicz
  • Opublikowano: Zaktualizowano:

Ostatnimi czasy analizowaliśmy rynek szkół języka koreańskiego pod kątem lekcji online. Ten artykuł powstał z powodu słabego zorientowania nauczycieli w narzędziach do prowadzenia lekcji on-line.

Język koreański jest dość specyficznym językiem. Hangul jako alfabet dla przeciętnego Polaka wygląda dość nietypowo i bardziej kojarzy się ze „znaczkami” niż z alfabetem. Wymaga zatem odpowiedniego podejścia do nauczania, rysunków, plików audio z wymową, przykładów itd.

Rozpoczynając naukę koreańskiego zaczynamy od nauki hangula i później przez proces nauki mamy raczej styczność właśnie z hangulem niż z romanizacją. Tak przynajmniej powinno być, skoro umiemy już czytać hangul.

Jak ten hangul w ogóle pokazać? Jak pisać i jak przekazywać wiedzę uczniowi, który zapisał się na lekcję przez internet?

Czego używają polskie szkoły i nauczyciele prywatni do nauki języka koreańskiego on-line?

Wychodzi na to, że głównie Skype. Czy jest to aplikacja posiadająca wystarczające możliwości i przeznaczona do celów edukacyjnych? Osobiście używam Skype i Messengera raczej do konsultacji biznesowych, rozmów z rodziną i przyjaciółmi. Kiedyś nawet uczyłem na Skype programowania i nie był to najszczęśliwszy wybór. Wtedy nie było wielu pomocnych narzędzi, jakie są łatwo dostępne teraz.

komunikatory do nauki języków obcych

Moja żona postanowiła ostatnio uczyć angielskiego również on-line i długo szukaliśmy narzędzi, które spełniałoby wszystkie warunki i posiadało odpowiednie funkcjonalności. Przede wszystkim tablica, czat z translatorem, prezentacja, pokaz filmu z YouTube lub pliku audio, wgranie plików potrzebnych do danej lekcji i chociażby nagranie samej lekcji. W przypadku koreańskiego jest bardzo podobnie nieprawdaż?

lekcja koreańskiego on-line

Z zawodu i pasji jestem programistą i przy poprzednich projektach miałem podobny problem, a mianowicie jak ułatwić przeprowadzenie konsultacji on-line dla lekarza i pacjenta. Postanowiłem więc zastosować właśnie tamto rozwiązanie do przeprowadzania zajęć nauki języka.

Wygoda i automatyzacja

Sama aplikacja jednak nie wystarcza. Często szkoły językowe mają problem z harmonogramem takich zadań i automatyzacją płatności. Moja firma stworzyła więc panel administracyjny, połączony z płatnościami, umożliwiający wybór odpowiednich terminów i dostęp do plików z poprzednich lekcji. Potencjalny uczeń może więc zakupić pakiet godzin, wybrać dogodne terminy i dostawać odpowiednie przypomnienia o konkretnych terminach zajęć.

Do takiego panelu można doprogramować moduły testowe, quizy, lekcje, które uczeń może samodzielnie przerobić, a które mogą zwiększyć cenę kursu lub utworzyć osobny pakiet.

Czy to się opłaca?

Opłaca się bardzo, ponieważ koszt najmniejszego pakietu ClickMeeting to 49 zł netto miesięcznie. Wystarczy, więc jedna lekcja, aby pokryć koszt naszego narzędzia do nauczania. Dodatkowo, jeśli ktoś decyduje się na roczny pakiet to zniżka jest na poziomie 20%.

Poniższy link dodatkowo umożliwi Wam zakup konta ClickMeeting ze zniżką 10%. Jeżeli nie jesteście pewni czy się sprawdzi to macie aż 30 dni na przetestowanie. W 30 dni na prawdę można przeprowadzić masę lekcji i zebrać opinie uczniów czy wolą Skype, czy dedykowane narzędzie edukacyjne.

Wypróbuj ClickMeeting za darmo

Strona internetowa z panelem administracyjnym

Strona z panelem administracyjnym, płatnościami i panelem ucznia jest oczywiście większym wydatkiem, ale warto zastanowić się ile czasu zaoszczędzamy dzięki takiemu zautomatyzowaniu procesu zakupu lekcji, przypominania o terminach i scentralizowania materiałów pod jedną domeną. Nie musimy wysyłać za każdym razem tych samych plików kolejnym uczniom i sprawdzać testów. Robi to za nas program. Tam, gdzie się da oczywiście, ponieważ sprawdzanie nagrań audio uczniów i testów pisemnych zostawiamy Tobie - nauczycielu.

Zapytaj o ofertę Dioma.pl

 

Korea-Online.pl