Książki do nauki języka koreańskiego

Książki do nauki języka koreańskiego
  • Autor: Mateusz Petkiewicz
  • Opublikowano: Zaktualizowano:

Z racji, że dostajemy od Was wiele pytań odnośnie książek do nauki koreańskiego postanowiliśmy stworzyć listę, która na pewno Wam się przyda. Pamiętajcie jednak, że daleko nie zajedziecie bez znajomości hangula - a zwłaszcza jego wymowy. Polecamy, więc zacząć od nauki alfabetu i jego wymowy - zajmie to Wam 2-4 dni i znacznie ułatwi naukę. Poniższa lista pokazuje, że nadal lepiej i łatwiej nauczymy się ze źródeł anglojęzycznych niż z polskich. Na naszym ojczystym rynku już jest lepiej niż kilka lat temu ale nadal nie ma szału jeśli chodzi o podręczniki.

Koreański nie gryzie

Ocena:      

Polska publikacja, znacznie lepsza od publikacji “Koreański - kurs podstawowy” (wszystko jest od niej lepsze). Jest to jakościowo poprawna książka i dość prosto wyjaśnia podstawy i zawiera masę dialogów. Nauka przebiega w sposób aktywny i pozostawia w niedosycie ale na szczęście jest część druga.

Koreański nie gryzie dla znających podstawy

Ocena:      

Wydawnictwo Edgard wydało kolejną, równie dobrą jak pierwsza część kursu. Te dwie książki pomogą Wam poznać podstawy i rozwinąć podstawowe słownictwo. Części z Was nauka może wydać się powolna. Na taki problem radzimy (ponownie) nauczyć się poprawnie hangula. Znacznie to przyspieszy naukę z jakimkolwiek materiałem. Zapraszam też do naszej recenzji: Koreański Nie Gryzie -  dla znających podstawy.

Język koreański, kurs podstawowy

Ocena:      

Wspomniany wcześniej kurs podstawowy wydawnictwa Edgard naszym zdaniem był raczej nieudanym eksperymentem i badaniem rynku na tego typu materiały w Polsce. Wyszło chyba pozytywnie, bo po nim ukazały się fiszki z o wiele lepszą serią “Koreański nie gryzie”. Kurs podstawowy można potraktować jako rozmówki turystyczne - w tej roli sprawdza się świetnie.

Koreański 600 Fiszek

Ocena:      

Zestaw 600 fiszek, podzielonych na kategorie. Zestaw zawiera również płytę ze słówkami audio i programem do łączenia wybranych słówek w pliki mp3. Potraktujmy to jako dodatek do serii “Koreański nie gryzie” tego samego wydawnictwa.

Koreański Nie Gryzie

 

Koreański Nie Gryzie - dla znających podstawy

 

Koreański - 600 Fiszek

 

Język koreański dla Polaków 1-3 (폴란드인을 위한 한국어)

Ocena:      

Kurs wydany w Korei i z tym jest problem, ponieważ trzeba go zamawiać właśnie z Korei. W Polsce póki co nikt go nie dystrybuuje. Są to póki co najlepsze publikacje w języku polskim. Warto jednak wspomnieć, że gramatyka jest dość zawile wyjaśniona i część przykładów nie jest tłumaczona. Po przerobieniu kursu trafiamy jednak na poziom średnio zaawansowany.

폴란드인을 위한 한국어 1

 

폴란드인을 위한 한국어 2

 

폴란드 인을 위한 한국어 3

 

Książki od TalkToMeInKorean.com [ang]

Ocena:      

Kopalnia wiedzy i bogactwo książek pokrywających różne aspekty języka od genialnej nauki samego hangula po materiały opisujące slang. na stronie internetowej dodatkowo dostepne są darmowe lekcje z materiałami w pdf i audio.

Hangul Master

 

Talk To Me In Korean Level 1

 

Talk To Me In Korean Workbook Level 1

 

Talk To Me In Korean Level 2

 

Talk To Me In Korean Workbook Level 2

 

Talk To Me In Korean Level 3

 

Talk To Me In Korean Workbook Level 3

 

Talk To Me In Korean Level 4

 

Talk To Me In Korean Workbook Level 4

 

Talk To Me In Korean Level 5

 

My Korean 1 & 2 [ang]

Ocena:      

Dwie darmowe książki z masą przydatnych dialogów i gramatyką. Słownictwa jest mniej ale przydatne zwroty i dialogi rekompensują mniej nauki słówek. Do obu książek dołączone są materiały audio. http://talkingtokoreans.com/my-korean

Active Korean 1-4 [ang]

Seria książek, podzielona na zjadliwe partie i zaczynająca od realnych, potrzebnych w życiu sytuacji. Idealna na start ale warto nauczyć się fonetyki hangula, ponieważ w tej książce frazy nie są opisane fonetycznie tylko samym hangulem. Dodatkiem jest płyta audio.

Active Korean 1

 

Active Korean 1 - workbook

 

Active Korean 2

 

Active Korean 2 - Workbook

 

Active Korean 3

 

Active Korean 3 - Workbook

 

Active Korean 4

 

Active Korean 4 - Workbook

 

Korean From Zero 1-3 [ang]

Ocena:      

Przez wielu ceniona seria za to, że wprowadza do nauki koreańskiego w banalny sposób a mimo to bez romanizacji hangula. Naszym zdaniem jest to plus ponieważ romanizacja w pewien sposób kaleczy wymowę. Warto nauczyć się poprawnej wymowy z plikami audio - nic tego nie zastąpi. Jeśli szukacie czegoś łatwego i przyjemnego na start to polecamy Korean From Zero.

Korean From Zero 1

 

Korean From Zero 2

 

Korean From Zero 3

 

Korean Made Simple [ang]

Ocena:      

Kolejna seria w łatwy sposób wprowadzająca w podstawy języka koreańskiego. Problemem może tu być krój czcionki użyty do hangula, który wygląda jak wersja pisana. Może to jednak pomóc później w odszyfrowywaniu ręcznego pisma Koreańczyków, które czasem przyprawia o ból głowy.

Korean Made Simple 1

 

Korean Made Simple 2

 

Korean Made Simple 3

 

Korea-Online.pl