Ssaki Korei

Ssaki Korei
  • Autor: Mateusz Petkiewicz
  • Opublikowano: Zaktualizowano:

2 stycznia 2019 wydano pierwszy anglojęzyczny przewodnik po 127 gatunkach ssaków żyjących na Półwyspie Koreańskim.

Wydany przez Narodowy Instytut Zasobów Biologicznych (NIBR) "Mammals of Korea" obejmuje nie tylko ekologię zwierząt i główne siedliska, ale także badania, ochronę i skamieniałości ssaków. W pracy zebrano dane z dokumentów i książki Chosŏn tongmulji (조선동물지) na temat ekologii i siedlisk ssaków na Półwyspie Koreańskim, wydanej w 2015 roku przez Północno-koreański Instytut Nauk Narodowych.

"Mamy nadzieję, że publikacja przewodnika będzie promować różnorodność biologiczną w Korei, informując świat o statusie ssaków koreańskich", powiedział Lee Byoung-yoon, dyrektor Działu Zasobów Roślin NIBR. "Ponadto oczekujemy, że przewodnik przyczyni się do rozwoju biosfery".

127 gatunków obejmuje osiem rzędów i 32 rodziny, w tym 25 gatunków Carnivora, trzy gatunki Lagomorph, jeden gatunek Erinaceomorpha, 10 gatunków Afrosoricida, 24 gatunki Chiroptera i 37 gatunków Rodentia.

Instytut będzie dystrybuował kopie "Mammals of Korea" do największych bibliotek, ośrodków analitycznych, powiązanych organizacji publicznych i renomowanych uniwersytetów za granicą.

Opracowanie można również przeczytać w formie elektronicznej:

http://www.nibr.go.kr/e-book/upload/190108_s/index.html#page=1

Korea-Online.pl