Nowy czip od Samsunga dla Audi

Nowy czip od Samsunga dla Audi
  • Autor: Mateusz Petkiewicz
  • Opublikowano: Zaktualizowano:

Samochody autonomiczne stają się powoli rzeczywistością na drogach nowoczesnych państw. Nikogo nie powinno więc dziwić zwiększenie popytu na układy elektroniczne wspomagające tego typu samochody. Samsung nie produkuje tylko czipów do swoich Galaxy S8 czy S9 ale też do wielu innych urządzeń. Nawet do smartfonów konkurencji (np. Apple iPhone X, dzięki czemu więcej zarabia na takiej produkcji). W 2017 Samsung Electornics sprzedał więcej czipów na zewnątrz spółki niż użył we własnych produktach.

Samsung Electronics wprowadza na rynek nowy układ scalony do samochodów osobowych, zwany wstępnie Exynos Auto, którego celem jest dostarczenie najpierw czipa do firmy Audi, która do tej pory wykorzystywała czipy głównie z Qualcomm.

Nowy układ scalony stanie się pierwszym układem Samsunga na czipie zaprojektowanym wyłącznie w celu zapewnienia ogromnej mocy obliczeniowej dla rozwiązań samochodowych, takich jak system informacyjno-rozrywkowy, cyfrowa deska rozdzielcza i inteligentny wyświetlacz na przedniej szybie.

Nie po raz pierwszy Samsung, największy na świecie producent układów pamięciowych, wyprodukował czipy samochodowe. Po raz pierwszy dostarczył on chipy do firmy Audi w styczniu ubiegłego roku, modyfikując dotychczasowe procesory smartfonów.

„Samsung rozpoczął projektowanie układów scalonych dla przemysłu motoryzacyjnego od momentu nawiązania współpracy z Audi w 2015 roku”

„Nowy układ scalony zostanie opracowany wyłącznie dla samochodów”. – anonimowe źródło.

Źródła twierdzą, że Exynos Auto poprawi szybkość i wydajność przetwarzania dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Zostanie dodane urządzenie LTE, które będzie wspomagało łączność z Internetem podczas jazdy.

Korea-Online.pl