LG Science Park
- Autor: Mateusz Petkiewicz
- Opublikowano: Zaktualizowano:
Firma LG, która pozostaje w cieniu Samsunga, nie przestaje zaskakiwać nowymi rozwiązaniami i kreatywnym podejściem do swoich urządzeń. Tam, gdzie molochy wybierają bezpieczne i często nudne rozwiązania tam LG może sobie pozwolić na popuszczenie wodzy fantazji.
Osobiście miałem kilka telefonów LG i poza jedną wpadką (G2 mini) wszystkie sprawowały się znakomicie. Z racji zainteresowania fotografią i programowaniem moje wymagania były nieco bardziej odchylone od przeciętnych potrzeb użytkownika smartfona. Może już czas przesiąść się na LG V30?
Ekscytującą wiadomością przeczytaną w serwisie informacyjnym Korea Herald było to, że LG planuje w tym roku przeznaczyć na badania i rozwój ok. 58 mld. PLN. Głównie planuje skupić się na komponentach samochodowych, czujnikach do autonomicznych samochodów, organiczno-plastikowych diodach emitujących światło, modułach kamer i sektorze bio technologii.
„Badania i rozwój są źródłem przygotowań do przyszłości i mogą wzmocnić konkurencyjność przedsiębiorstw. Badania i rozwój to warunek wstępny ekspansji technologii i przewagi produktu”, powiedział dyrektor generalny Koo.
Dodał również: „W ciężkich czasach nie powinniśmy popadać w samozadowolenie z krótkoterminowych rezultatów i nie powinniśmy zaniedbywać inwestycji w badania i rozwój”.
LG Display ze swojej strony umocni swoją pozycję lidera na rynku wśród dużych firm branży OLED, wzmacniając jednocześnie swoją konkurencyjność w zakresie małych ekranów OLED. W przypadku dużych paneli OLED firma unowocześni istniejący asortyment, aby zaprezentować innowacyjne produkty, w tym panele przezroczyste OLED, które mogą być zwijane.
Grupa LG zamierza na nowo odkryć swój największy kompleks badawczy, osiedlając się w Parku Naukowym LG uruchomionym w Magok, na południowy zachód od Seulu. LG Science Park jest kompleksem, którego celem jest wyszukiwanie przyszłych motorów wzrostu LG poprzez badania i rozwój zbieżności, kluczowych i oryginalnych technologii poprzez tworzenie synergii pomiędzy partnerami i organizacjami zewnętrznymi.
Budowa parku naukowego LG o powierzchni 170 000 m2 zostanie ukończona do 2020 r. i będzie zawierać 16 budynków, które pomieszczą 25 000 badaczy.
Trzymamy kciuki za LG. Świat nie lubi monopolu a LG jako firma, mimo że nieco mniejsza od Samsunga stanowi zdrową przeciwwagę.