5G Samsunga we współpracy z KT i Verizon

5G Samsunga we współpracy z KT i Verizon
  • Autor: Mateusz Petkiewicz
  • Opublikowano: Zaktualizowano:

Prezesi KT i Verizon przeprowadzili rozmowę wideo na żywo z wykorzystaniem kompleksowych rozwiązań sieciowych 5G firmy Samsung; firmy te demonstrują pierwszy prototyp tabletu 5G firmy Samsung.

Nie od dziś wiadomo, że Korea Południowa jest zagłębiem najszybszych połaczeń internetowych. Właśnie w tym kraju pracuje się nad co raz szybszymi i skuteczniejszymi metodami bezprzewodowego przesyłu danych.

4 lutego 2018 roku przeprowadzono połączenie wideo, na żywo pomiędzy Seulem a Minneapolis (USA). W obu miejscach zastosowano rozwiązanie 5G od Samsunga, dzięki czemu można było zaprezentować przykład przyszłego wykorzystania tej technologii komercyjnie.

„Jest wielką przyjemnością to że, możemy obserwować, gdzie prowadzą nas wszystkie nasze starania w zakresie specyfikacji 5G”, powiedział Hong-Beom Jeon, wiceprezes wykonawczy, szef laboratorium Infra w KT. „Fakt, że 5G nie jest już marzeniem, jest owocem współpracy z takimi operatorami jak Verizon i dostawcami jak Samsung. Nasze wysiłki pozwoliły na realizację najbardziej wymagających zadań”.

„Dzięki ścisłej współpracy z takimi liderami branży jak KT i Samsung, w końcu urzeczywistniamy 5G”, powiedział Ed Chan, starszy wiceprezes i główny architekt ds. technologii w Verizon. Widząc kompleksowe rozwiązania 5G firmy w działaniu, w tym działający prototyp tabletu 5G firmy Samsung, podkreślamy, jak ważna jest nasza współpraca w zakresie przyspieszenia dostępności komercyjnej technologii 5G dla klientów. Jak mówimy w Verizon: „Nie czekamy na przyszłość, budujemy ją". Cieszymy się, że możemy współpracować z podobnie myślącymi partnerami w celu wdrożenia 5G na świecie”.

Samsung umożliwił przeprowadzenie doświadczenia 5G podczas wydarzenia sportowego, dostarczając infrastrukturę sieciową składającą się z urządzeń dostępowych 5G o częstotliwości 28GHz, domowych routerów 5G (CPE), wirtualnych sieci RAN i wirtualnej sieci rdzeniowej oraz prototypu urządzenia 5G. Samsung wykorzystał własne technologie i zasoby do opracowania pierwszych komercyjnych, opartych na ASIC modemów 5G i mmWave RFIC, i dzięki temu postępowi technicznemu był w stanie wprowadzić na rynek jedną z najmniejszych radiowych stacji bazowych 5G i routerów 5G typu domowego (CPE).

Nie znamy dokładnej specyfikacji tabletu, który obsługiwał połączenie 5G, ale mamy nadzieję, że przyszłe baterie sprostają tego typu zapotrzebowaniu na energię. Liczymy zatem również na rewolucję w kwestii baterii do smartfonów i tabletów. Samsung do dzieła!

Korea-Online.pl